tirsdag den 7. august 2018

Startliste for DM 2018 er komemt

Starliste kommer her til download 

eller her
Topper Vand VMK Pollux F4-A-J 2,4 1
Mai Kristensen EMK Kadett F4-A-J 2,4 2
Tobias Hundebøll EMK ALEX F4-A-J 2,4 3
Victoria Hundebøll EMK Samson II F4-A-J 50 4
Topper Vand VMK Dolly F4-A-J 4 5
Mai Kristensen EMK US Cost Guard F4-A-J 2,4 6
Thomas Reichart VMK Tuck F4-A-1 2,4 7
Filip Larsen EMK Pollux F4-A-1 2,4 8
Tom Bak HMSK Springer F4-A-1 2,4 9
René Winther VMK Pollux 2 F4-A-1 2,4 10
Christian Krogsgaard HMSK Krabbe F4-A-1 2,4 11
Jan Vegenfeldt VMK Lille Jan F4-A-1 2,4 12
Mathias Larsen EMK Pollux F4-A-1 2,4 13
Bent Roden VMK Kadet 2 F4-A-1 2,4 14
Ole Knudsen VMK Junior F4-A-1 2,4 15
René Winther VMK Tug 2 F4-A-1 2,4 16
Mathias Larsen EMK Juno F4-A-1 2,4 17
Filip Larsen EMK Krappe F4-A-1 2,4 18
Jan Frederiksen VMSK Martha Lerche F4-A-1 2,4 19
Røge Nielsen HMSK Katja F4-A-1 2,4 20
Jean-Claude Guinot VMK Emma F4-A-1 2,4 21
René Winther VMK Emile Robin F4-A-1 2,4 22
Ole Erlandsen VMK Emile Robin F4-A-2 55 23
Thomas Reichart VMK Martha Lerche F4-A-2 2,4 24
Perben Baltzer HMSK Progress F4-A-2 2,4 25
Tom Bak HMSK Banckert F4-A-2 2,4 26
Christian Krogsgaard HMSK MT17 F4-A-2 2,4 27
Jean-Claude Guinot VMK Emile Robin F4-A-2 2,4 28
Erik Larsen EMK Bugsier 3 F4-A-2 2,4 29
Jan Frederiksen VMK Mif F4-A-2 2,4 30
Peerjan Hansen VMK Commandor F4-A-2 2,4 31
Ole Knudsen VMK Coast Qaurd F4-A-2 2,4 32
Røge Nielsen HMSK Fairplay F4-A-2 2,4 33
Filip Larsen EMK Pilot Of Rotterdam F4-A-2 2,4 34
Christian Krogsgaard HMSK Ottl Lauffer F4-A-2 2,4 35
Erik Larsen EMK M/F Julie F4-A-2 2,4 36
Michael Kristensen EMK Commodore F4-A-2 2,4 37
Filip Larsen EMK Polar F4-A-2 2,4 38
Arne Hansen HMSK Calypso F4-A-2 2,4 39
Erik Larsen EMK Smit Nederland F4-A-2 2,4 40
Bent Roden VMK WSP-10 F4-A-2 53/50 41
Preben Baltzer HMSK Helton F4-A-3 2,4 42
Filip Larsen EMK Mercantic F4-A-2 2,4 43
Peerjan Hansen VMK Banchert F4-A-2 2,4 44
Bent Roden VMK Bremen 9 F4-A-3 53/50 45
Arne Hansen HMSK Sea Star F4-A-2 2,4 46
René Winther VMK Admiral F4-A-3 2,4 47
Michael Kristensen EMK Hidria F4-A-3 2,4 48
Ole Erlandsen VMK Gry Maritha F4-A-3 81 49
Ole Knudsen VMK Fouda F4-A-3 2,4 50
Filip Larsen EMK Flyvefisken F4-A-3 2,4 51
Poul Nielsen HMSK Jugalf Sander F4-A-3 2,4 52
Erik Larsen EMK Envoy F4-A-3 2,4 53
Jean-Claude Guinot VMK Düsseldorf F4-A-3 2,4 54
Bo Søndergaard HMSK Riva F4-A-3 2,4 55
Thomas Reichart VMK Red Falcon F4-A-3 2,4 56
Ole Erlandsen VMK Polar Star F4-A-3 56 57
Christian Krogagaard HMSK Sea Eagle F4-A-3 2,4 58
Birger Glud HMSK SK 32 Harro Koelre F4-A-3 2,4 59
Michael Kristensen EMK U311 F4-A-3 2,4 60
Thomat Thomsen HMSK Joffre F4-B 58/53 61
Mathias Larsen EMK Havmågen F4-B 2,4 62
Michael Hundebøll EMK Torben F4-B 90 63
Thomas Reichart VMK US Coast Guard F4-B 2,4 64
Ole Knudsen VMK Absalon F4-B 2,4 65
Bent Roden VMK PT-596 F4-C 2,4 66
Bo Søndergaard HMSK Elbehafen F2 2,4 67
Michale Kristensen EMK Schnellboot Typ S-100 F4-C 2,4 68
Michael Hundebøll EMK Vedette Lance Missiles F4-C 2,4 69
Christian Krogsgaard HMSK Søbjørnen F2 2,4 70
Bo Søndergaard HMSK Svitzer Mjølner F2 2,4 71
Ole Knudsen VMK Thurø F2 2,4 72
Thomas Thomsen HMSK Anette 2 F-DS 2,4 73
Christian Krogsgaard HMSK African Queen F-DS 2,4 74
Bo Søndergaard HMSK Anita Mary F-DS 2,4 75
så når vi sejler med så mange bedes i holder øje med startnummerne.
hilsen
Overdommer og Stævneleder